top of page

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО АЛГЕБРУ

Обновлено: 8 дек. 2021 г.

Алгебра - серйозна точна наука, яку так само називають царицею всіх наук. За свою багатовікову історію існування вона накопичила безліч цікавих фактів.

Слово «алгебра» має однакову вимову на усіх мовах світу.
  1. Вся математична інформація розміщена у величезній кількості книг: на сьогодні, їх понад 100 000.

  2. Перша у світі жінка-математик жила ще за півтисячоліття до нашої ери в Стародавній Візантії і звали її Гіпатія.

  3. У перекладі з арабської «цифра» означає «нуль», але історично так склалося, що цим словом ми називаємо в принципі всі цифри. Нуль – це єдине число, яке має кілька назв.

  4. Найдавніша математична праця була знайдена не на території Стародавнього Риму або Олександрії, а в Свазіленді, і являє собою кістку бабуїна з вибитими на ній рисками, її вік складає майже 40 000 років.

  5. Від'ємні числа аж до XIX століття майже не використовувалися, тому що їх вважали безглуздими і не застосовними. Однак вони мали попит у людей, які ведуть свої справи, для позначення фінансових збитків. Від'ємні числа так і з'явилися на початку XIII століття — італійський купець Пізано винайшов їх для того, щоб фіксувати свої борги.

  6. Релігійні євреї прагнуть уникати християнської символіки і взагалі знаків, схожих на хрест. Наприклад, учні деяких ізраїльських шкіл замість знака «плюс» пишуть знак, що повторює перевернуту букву «т».

  7. У перекладі з китайської «чотири» означає «смерть», тому число «4» відсутнє в нумерації будинків у багатьох китайських містах, а в ліфтах немає четвертого поверху.

  8. Італійці не люблять число 17. Це пішло з часів стародавнього Риму, коли на всіх надгробках писали напис «мене більше немає», який візуально мав вигляд «VIXI», тобто як римські цифри 6 і 11, які в сумі дають 17.

  9. Соціологічні опитування по всьому світу показали, що найбільша кількість людей вважає щасливим числом «7», друге за популярністю — «3». Такі результати не дивні, адже практично у всіх культурах і релігіях з найдавніших часів «7» пов'язане з позитивною енергетикою.

  10. Американський математик Джордж Данціг, бувши аспірантом університету, одного разу спізнився на урок і прийняв написані на дошці рівняння за домашнє завдання. Воно здалося йому складніше звичайного, але через кілька днів він зміг його виконати. Виявилося, що він вирішив дві «нерозв'язані» проблеми в статистиці, над якими билися багато вчених.

  11. Числа, які однакові в обох напрямках (наприклад, 12321) називають паліндромами.

  12. Найбільшим числом у світі вважається центильйон, він має 600 нулів.

  13. Найменше число, відкрите на сьогодні, навіть не має назви, а являє собою десятковий дріб, у якого після коми і перед одиницею стоїть 100 мільйонів трильйонів трильйонів трильйонів нулів. Воно не застосовується в прикладній математиці і використовується вченими для того, щоб обчислити ймовірність появи нового Всесвіту з атома.

  14. Десятинна система обчислення почала використовуватися через наявність всього 10 пальців на руках.

  15. Не завжди люди користувалися десятковою системою числення. Раніше застосовувалася система з 20 чисел.

  16. Нуль римськими цифрами не напишеш. В Стародавньому Римі ніколи не було числа 0, попри те, що народ там був освіченим і вмів рахувати.

  17. Існує думка, що Альфред Нобель не включив математику в список дисциплін своєї премії через те, що його дружина зрадила його з математиком. Насправді Нобель ніколи не був одружений. Справжня причина ігнорування математики Нобелем невідома, але є кілька припущень. Наприклад, на той момент вже існувала премія з математики від шведського короля. Інше — математики не роблять важливих винаходів для людства, оскільки ця наука має чисто теоретичний характер.

  18. У 1900 році всі математичні результати можна було вмістити в 80 книгах.

  19. Сумою всіх чисел від 1 до 100 буде 5050.

  20. Трьома дотиками ножа торт ділиться на 8 однакових частин. І існує тільки 2 способи для цього.

  21. Письменник Льюїс Керолл, який написав «Аліса в країні чудес», був математиком.

  22. Англійський математик Абрахам де Муавр в літньому віці одного разу виявив, що тривалість його сну щодня зростає на 15 хвилин. Склавши арифметичну прогресію, він визначив дату, коли вона досягла б 24 годин — 27 листопада 1754 року. У цей день він і помер.

  23. Евклід був одним з найзагадковіших математиків. Про нього самого до нас не дійшло ніякої інформації, а математичні праці є.

  24. Математичні праці писав навіть Наполеон Бонапарт.

  25. Пальці рук і камінчики вважаються першими обчислювальними пристроями.

  26. Перші знайомі нам знаки додавання і віднімання були описані приблизно 500 років тому в книзі «Правила алгебри», що була написана Яном Відманом.

  27. Софія Ковалевська довела, що навчитися математики можна вдома.

  28. Дякуючи математиці відомо, що краватку можна зав’язати 177147 способами.

  29. Дякуючи математиці виникла логіка.

  30. Солітер вважається самим простеньким математичним пасьянсом.

  31. В математиці є теорія кіс, теорія вузлів і теорія ігор.

  32. Заради математики Софії Ковалевської довелося укласти фіктивний шлюб.

  33. Два неофіційних свята має число Пі: 14 березня та 22 липня.

  34. Все наше життя складається з математики.

  35. Вчені з Америки вважають, що студенти, які під час іспиту з математики жують жуйку, досягають більшого.

  36. Число 13 вважається нещасливим через біблійного оповідання.

  37. Пальці рук і камінчики вважалися першими обчислювальними пристроями.

  38. У древніх єгиптян були відсутні таблиці множення і правила.

  39. Число 18, є єдиним (крім нуля) числом, сума цифр якого в 2 рази менше нього самого.

  40. Існує багато притч про те, як одна людина пропонує іншій розплатитися з нею за послугу таким чином: на першому клітку шахматної дошки той покладе одне рисове зернятко, на другій — два і так далі: на кожну наступну клітину вдвічі більше, ніж на попередню. В результаті той, хто розплачується таким чином, неодмінно розоряється. Це не дивно: підраховано, що загальна вага рису складе понад 460 мільярдів тонн.

  41. Якщо помножити ваш вік на 7, потім помножити на 1443, то результатом буде ваш вік написаний три рази поспіль.

  42. Число Пі було вперше обчислено індійським математиком Будхайяна в VI столітті нашої ери.

  43. Наймістичнішим і оповитим легендами числом вважається 666 — число звіра і антихриста (назване так в одному з віршів книги Одкровення). З ним пов'язана велика кількість цікавих математичних фактів:

    • Сума всіх чисел на рулетці дорівнює 666;

    • У Європарламенті є крісло 666, але його за традицією ніхто не займає;

    • У великої кількості об'єктів по всьому світу замінили число 666 на інше, у зв'язку з протестами вірян. Це стосується номерів шосейних трас, маршрутів громадського транспорту, телефонних кодів.




11 просмотров

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page