top of page

Що таке національний мультипредметний тест?

Цьогоріч в умовах війни в Україні замість класичного ЗНО проведуть національний мультипредметний тест. Рішення про скасування класичного ЗНО затверджено Верховною Радою України, деталі вступної кампанії буде викладено Міністерством освіти і науки України у відповідному Порядку. Цьогоріч в умовах війни в Україні замість класичного ЗНО проведуть національний мультипредметний тест. Це затверджено Верховною Радою України.

Тестування в межах вступної кампанії 2022 технологічно відрізнятиметься від класичного ЗНО, адже йдеться про комп’ютерне оцінювання. Тож замість ЗНО доречніше вживати термін «національний мультипредметний тест».


Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) та молодшого бакалавра у 2022 році будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).


НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:

  • українська мова;

  • математика;

  • історія України.

Тест міститиме 60 завдань (по 20 завдань з кожного блоку), на виконання яких буде відведено 120 хвилин.

Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до використовуваних у ЗНО. Завдань з відкритою формою відповіді, наприклад, написання власного висловлення у блоці з української мови, у НМТ не передбачено.


Результати НМТ

Завдання мультитесту будуть оцінені відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат.

Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Максимальна кількість балів за кожний блок (по 35 з української мови та історії України, 30 з математики) відповідатиме 200 балам за шкалою 100–200..

Вагові коефіцієнти

До результатів кожного блоку НМТ під час вступу буде застосовано ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає.

Для вступу на інженерні спеціальності більшої ваги набуватиме результат з математики, на гуманітарні – з історії України.

Вагові коефіцієнти оцінок із предметів національного мультипредметного тесту наведено в додатку 4 до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Заздалегідь ознайомившись з коефіцієнтами, вступники зможуть визначити, результати якого блоку є визначальними для вступу на ту чи іншу спеціальність.

Строки проведення

У 2022 році передбачено проведення трьох сесій НМТ:

  • основна (друга половина липня, серпень);

  • додаткова (серпень);

  • спеціальна (вересень).

Очікується, що переважна більшість учасників НМТ братиме участь в основній сесії тестування, а ті, хто не матиме змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної.

Місце проведення

Незважаючи на онлайн форму проведення мультитесту, його не можна буде пройти вдома. Тестування відбуватиметься в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади).

Також національний мультипредметний тест можна буде пройти в деяких країнах Європи. Така можливість буде надана вступникам, які під час проведення НМТ перебувають за кордоном і не мають змоги повернутись в Україну. Пункти тестування планується створити на базі кількох провідних вишів, розташованих у великих містах європейських країн.

Важливо: у травні потенційні учасники НМТ на своїх Інформаційних сторінках мають підтвердити своє бажання складати тест і повідомити про те, де саме вони його планують проходити, тобто у якому місті вони будуть перебувати в липні.






3 просмотра

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page